FAQ - częste pytania

Szanowni Państwo,

Wiemy, że bento staje się coraz popularniejsze w naszym kraju. Świadczą o tym: wzrastająca liczba odwiedzających stronę naszego sklepu jak i kupujących oferowane przez nas produkty.

Często kierujecie Państwo do nas pytania, na które staramy się odpowiadać w naszych mailach, a czasami są to pytania, które chcielibyście nam zadać...

Postaramy się odpowiedzieć szybko i krótko na większość najczęściej powtarzanych i tych, których z jakichś względów obawiacie się zadać.

Dlaczego nie otrzymałem paragonu, rachunku lub innego potwierdzenia złożenia zamówienia?

Jeśli chodzi o paragony, to nie mamy obowiązku ich wystawiania, ponieważ korzystamy ze zwolnienia na podstawie Rozporządzenia Ministra Rozwoju i Finansów z dnia 22 grudnia 2021 r. w sprawie zwolnień z obowiązku prowadzenia ewidencji przy zastosowaniu kas rejestrujących (Art. II pkt. 36 i 37)

W skrócie, przyjmujemy wszystkie płatności poprzez przelewy bankowe lub za pośrednictwem poczty i prowadzimy stosowną ewidencję, co zwalnia z konieczności wystawiania paragonów.

Nie wystawiamy rachunków, ponieważ jesteśmy płatnikami podatku VAT - możemy więc wystawić standardową fakturę VAT.

Dowodem zakupu zarówno dla nas jak i dla klienta jest email potwierdzający złożenie zamówienia, informacje o zamówieniu, które mamy w systemie oraz informacja o wpłacie na konto bankowe (ewidencja wpłat).

Czy i w jaki sposób mogę otrzymać fakturę?

Oczywiście, jesteśmy płatnikami podatku VAT i wystawiamy faktury VAT. Przy składaniu zamówienia w sklepie istnieje możliwość poproszenia nas o wystawienie faktury VAT (wystarczy zaznaczyć odpowiednią opcję).

Dlaczego japońskie Bento Boxy są takie małe? Czy Japończycy jedzą tak mało? Czy Polacy jedzą tak dużo?

Nie, Japończycy nie jedzą mało, oni jedzą po prostu lepiej i zdrowiej. Podstawą ich posiłku nie jest "pajda" chleba posmarowanego masłem i wypełniona mnóstwem innych "mocnotłustych" dodatków (tak, tak, proszę sprawdzić ile tłuszczu ma jeden plaster żółtego sera), która nie ma szans zmieścić się do małego Bento boxa. W tym małym "conieco" mieszczą się za to: porcja ryby lub chudego mięsa, ryż, warzywa, owoce oraz jaja - które mogą być pięknie formowane w specjalnych foremkach (patrz EGG MOLDS - foremki do jajek).

Czy tworzywa, z których są zrobione lunchboxy są bezpieczne i zdrowe?

Jak najbardziej. W naszym sklepie nie znajdziecie Państwo żadnych produktów zawierających melaminę, ftalany, metale ciężkie czy też bisfenol A. Wszystkie nasze pudełka posiadają świadectwo jakości zdrowotnej poparte badaniami, wykonanymi zarówno w Japonii, jak i w Unii Europejskiej. Mało tego, wyniki tychże badań potwierdzają doskonałą jakość wykonania i bezpieczeństwo użytkowania, znane z innych dziedzin życia mieszkańców Japonii.

Dlaczego tak drogo?

Niestety nie może być tak tanio jak w Japonii, czy innych krajach w których produkowane są lunchboxy. Wpływa na to niestety kilka czynników: po pierwsze kursy walutowe i wysokość VAT (w Japonii 5% tak, tak !!!; w Polsce sami Państwo wiedzą, w innych krajach, z których ściągamy lunchboxy vat też jest niższy), koszty transportu, cło i obsługa celna, świadectwa jakości i wreszcie wspomniane wyżej badania.

Kupując w naszym sklepie internetowym macie Państwo możliwość zwrotu zakupionego towaru, wymiany na inny. Każdy produkt objęty jest gwarancją producenta, zatem zakupy u nas są w 100% bezpieczne. Państwa zadowolenie z otrzymanych produktów jest dla nas ogromnie ważne.

Czy pudełek bento i lunchboxów można używać w kuchence mikrofalowej i zmywarce?

Na większości pudełek widnieje instrukcja użytkowania i wynika z niej, że TAK. Według nas w kuchence mikrofalowej nie wolno używać jakichkolwiek pokrywek (bo mogą ulec odkształceniu), co zaś się tyczy zmywarki uważamy, że nie powinno się takich pięknych rzeczy wystawiać na działanie soli nabłyszczających, bo to one paradoksalnie mogą spowodować zmatowienie pudełka. Lepiej umyć swoje piękne pudełko ręcznie - naprawdę nie zajmie to więcej czasu, a mamy gwarancję, że lunchbox będzie nam służył przez długie lata.

Czy można zamawiać rzeczy, których nie ma w ofercie sklepu?

Mamy możliwość zakupu u wszystkich "topowych" producentów japońskich i światowych. Jeżeli jakiś produkt spodoba się Państwu np. na Amazon lub na eBay prosimy podsyłajcie linki. Chętnie odpowiemy i jeśli tylko będzie to możliwe, to zamówimy Wasz ulubiony produkt.

 

Szybki kontakt
Zadzwoń: 724411632
Napisz: info@bentomania.pl
Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać zniżki oraz informacje o promocjach i wyprzedażach.

bentomania.pl facebookbentomania.pl instagram

Witamy w świecie Bento!

Bento to różnorodny, ładnie wyglądający, zdrowy posiłek (np. śniadanie, lunch, obiad), który można zabrać ze sobą w specjalnym pudełku/pojemniku (bento box lub szerzej znany na świecie lunchbox) i zjeść go w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli jesteś osobą, która na co dzień stara się dbać o siebie, a jednocześnie nie boi się nowych, świeżych pomysłów, trafiłeś we właściwe miejsce. Jesteśmy pierwszym w Polsce (istniejemy od 2011 roku) dystrybutorem Bento Boxów i lunchboxów z przegródkami, czyli pudełek śniadaniowych, które doceniły już setki tysięcy ludzi na całym świecie. Od konkurencji odróżnia nas to, że starannie selekcjonujemy pudełka, które prezentujemy w sklepie, zachowując przy tym dużą różnorodność tak, by każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Jeśli od wielkomiejskich fast food’ów wolisz ideę slow food, koniecznie zapoznaj się z nasza ofertą i już dziś zacznij komponować swój własny zestaw Bentomaniaka.