Bentomania poleca

Jak już zapewne Państwo wiecie, polityką sklepu bentomania.pl nie jest tylko i wyłącznie sprzedaż pojemników bento i akcesoriów, ale rozpowszechnienie w naszym kraju tej pięknej, prozdrowotnej i proekologicznej japońskiej tradycji. Dlatego też nie "spoczywamy na laurach" i ciagle szukamy, googlujemy w poszukiwaniu jakichkolwiek przejawów aktywności ze strony naszych rodaków.

* * *

Jeśli chcielibyście Państwo sięgnąć po jakąś ciekawą książkę z przepisami bento, to niestety, możemy Państwu zaproponować jedynie pozycje anglo- lub japońsko języczne. Tych drugich nie czytaliśmy, bo nie czujemy się zbyt mocni w kanji, ale dwie anglojęzyczne książki chętnie polecimy.

Pierwsza, autorstwa Makiko Itoh "The Just Bento Cook Book" zawiera 25 gotowych menu i 150 przepisów, zarówno japońskich jak i europejskich. Jeśli chcecie zobaczyć jak wygląda Spanish Omelette Bento koniecznie tu zajrzyjcie.

Kolejna propozycja skierowana do najmłodszych. Jeśli przygotujecie dziecku takie bento jak w książce, jesteśmy przekonani, że ciekawość smaku oraz bogactwo kolorów zwyciężą manię niejedzenia. Polecamy "YUM-YUM Bento Box" autorstwa Crystal Watanabe i Maki Ogawa

Szybki kontakt
Zadzwoń: 724411632
Napisz: info@bentomania.pl
Newsletter

Zapisz się do newslettera, aby otrzymywać zniżki oraz informacje o promocjach i wyprzedażach.

bentomania.pl facebookbentomania.pl instagram

Witamy w świecie Bento!

Bento to różnorodny, ładnie wyglądający, zdrowy posiłek (np. śniadanie, lunch, obiad), który można zabrać ze sobą w specjalnym pudełku/pojemniku (bento box lub szerzej znany na świecie lunchbox) i zjeść go w dowolnym miejscu i czasie. Jeśli jesteś osobą, która na co dzień stara się dbać o siebie, a jednocześnie nie boi się nowych, świeżych pomysłów, trafiłeś we właściwe miejsce. Jesteśmy pierwszym w Polsce (istniejemy od 2011 roku) dystrybutorem Bento Boxów i lunchboxów z przegródkami, czyli pudełek śniadaniowych, które doceniły już setki tysięcy ludzi na całym świecie. Od konkurencji odróżnia nas to, że starannie selekcjonujemy pudełka, które prezentujemy w sklepie, zachowując przy tym dużą różnorodność tak, by każdy mógł znaleźć tu coś dla siebie. Jeśli od wielkomiejskich fast food’ów wolisz ideę slow food, koniecznie zapoznaj się z nasza ofertą i już dziś zacznij komponować swój własny zestaw Bentomaniaka.